Dondurma külahından atla ve popüler bulmaca oyunu Çılgın Dondurmalar ile buzlu topraklarda macerana başla! Birçok popüler ve başarılı oyunun bulunduğu bir stüdyo olan Nitrome Ltd. tarafından geliştirilen, huysuz bir dondurma karakterinin rolünü üstlenerek 40 farklı ve eğlenceli seviyede meyve toplamaya çalışın. Don canavarlara dikkat edin! Onların beyinleri donmuş, bu yüzden onların yoluna çıktığında durmayacaklar! Buz küplerini soğuk nefesinizle kırın ya da yaratıkları yakalamak için engel olarak yaratın ve kullanın!

 

Çılgın Dondurmaların buz gibi dünyası harikalarla dolu! Oyuncu olarak amacınız her seviyedeki tüm meyveleri buz canavarları tarafından yakalanıp ezilmeden toplamaktır. Donmuş topraklara girmeden önce, kaç oyuncunun oyunu oynayacağını seçin. Evet, aynı klavye ile arkadaşınla oynayabilirsin! Buna karar verdikten sonra, karakteriniz için bir lezzet seçme zamanı. Bu sadece estetiktir ve oynanışı hiç etkilemez. Şimdi başlamaya hazırsınız! Haritada hareket etmek için ok tuşlarını kullanın. Hava soğuk, bu yüzden harita buz küpleriyle dolu. Bunlar meyvelere ulaşmanızı engeller, ancak aynı zamanda don canavarları arasında bir engel oluştururlar. Bir dondurma olmanın etkisi vardır ve don nefesiniz en faydalı yeteneğinizdir. Boşluk tuşuna basarak, kendiniz için bir yolu temizlemek için bir dizi buz küpünü kırabilirsiniz. Yine de dikkatli olun! Bazı canavarlar buz küpü duvarları arasında sıkışıp kalır ve onları kırmak onları serbest bırakır. Havayı donuk nefesinizle dondurabilir ve bir canavar sizi sürekli olarak izliyorsa tekrar bir dizi buz küpü oluşturabilirsiniz.

Özellikler

  • Siz bir arkadaşınızla oynayabilir
  • Seçilecek 3 farklı dondurma aroması
  • Keşfedilecek birçok harita
  • Eğlenceli bulmacalar

Kontroller

Oyuncu 1 olarak, hareket etmek için ok tuşlarını ve ateş etmek için ara çubuğu / dönüş tuşunu kullanın. Oyuncu 2 olarak, taşımak için WASD tuşlarını ve ateş etmek için F tuşunu kullanın.